SPORTİF PAZARLAMA

Bu yıl 67.’si gerçekleşen Türkiye’nin en prestijli spor ödülleri Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri Töreni, 29 Eylül 2021 Çarşamba günü Volkswagen Arena’da düzenlendi. Sporda 2020’in en iyileri, halk oylaması sonucunda ödüllerine kavuştu. 

P&G’nin lider erkek bakım markası Gillette, A Milli Takım, e-Spor, bireysel sporcu sponsorluğu ve kulüp lisans anlaşmaları ile spora ve sporcuya olan desteğine ara vermeden devam ediyor. 67 yıllık bir geçmişe sahip olan ve Gillette’in de 6 yıldır isim sponsorluğunu üstlendiği dünyanın en uzun soluklu ödül töreni Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’nde, ‘2020 Yılının En İyileri’ ödüllerine kavuştu.

P&G ve Milliyet’in ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye’de spor alanında en prestijli ödül töreni, aynı zamanda #GilletteGibi bir harekete de aracı oluyor. Son 2 yıldır verilen oylar arkasında; Gillette ve Milliyet’in ortaklığı, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) destek ve iş birliğiyle, Türkiye’de gençlerin sporla büyümesini destekleyen sosyal sorumluluk projelerine imza atıldı. Geçtiğimiz yıl uzaktan eğitme erişim ihtiyacı olan öğrencilere destek amaçlı ekipmanlar, Kocaeli Valiliği, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve TMOK iş birliğiyle dağıtılmıştı.

Bu yıl da verilen her bir oy, çocukların sporla büyümesini sağlamak için ihtiyaç sahibi okullara spor malzemesi desteğine dönüştürülecek.

Törende konuşan Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, “Milliyet Gazetesi’nin spor ailesine, bu vefa çalışmasından dolayı Demirören Ailesi’nin şahsında, Genel Yayın Yönetmeni Mete Belovacıklı’ya, Spor Müdürü Tayfun Bayındır’a ve tüm Milliyet ailesine teşekkür ediyorum. Sayın bakanımızın öncülüğünde düzenli olarak törenlere katılıp destek veriyoruz. 2021 yılı başta olimpiyatlar olmak üzere Türk sporu, en fazla madalya aldığı olimpiyatları yaşadı. Paralimpikte de en fazla madalya kazandığı dönemi yaşamıştır. Okçulukta, boksta gelen aldığı altın madalyalar ve altını çiziyorum kadınlarımızın aldığı madalyalar göğsümüzü kabartmıştır” dedi. 

2020’de Sporun Enleri şu şekilde: 

Yılın Gillette Gibi Hareketi Özel Ödülü: Beşiktaş Jimnastik Kulübü, Fenerbahçe Spor Kulübü, Galatasaray Spor Kulübü (SMA hastası Pamir bebeğe yardım kampanyası)

Gillette Venus Yılın Kadın Sporcusu: Eda Erdem 

Gillette Yılın Futbolcusu: İrfan Can Kahveci 

Yılın Gillette Gibi E-Spor Takımı Ödülü: Beşiktaş eSports

Yılın Sporcusu: İbrahim Çolak 

Yılın Çıkış Yapan Sporcusu: Merve Tuncel

Yılın Takımı: A Milli Kadın Voleybol Takımı

Yılın Paralimpik – Engelli Sporcusu/Takımı: Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımı

Yılın Antrenörü: Ergin Ataman 

Jüri Özel Ödülü: Ferhat Arıcan 

İslam Çupi Özel Ödülü: Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı (Cengiz Durmuş) 

Namık Sevik Özel Ödülü: Haslet Soyöz (Milliyet Gazetesi Karikatürist)

Erdoğan Demirören Büyük Ödülü: Vakıfbank Spor Kulübü

Altınyıldız Classics Özel Ödülü: Eda Erdem 

Milka Yılın Kayak Sporcusu Özel Ödülü: Ceren Reyhan Yıldırım 

HDI Sigorta Özel Ödülü: Busenaz Sürmeneli 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.