SPORTİF PAZARLAMA

 

Göztepe ve Başkan Vekili Talat Papatya

Bir çok taraftarın kalbinde Göztepe ‘nin yeri ayrıdır. Gerek kulüp başkanı Mehmet Sepil, gerek Talat Papatya’nın, gerekse Özgür Gündoğar’ın  profesyonel, yaratıcı ve hümanist yaklaşımlarından dolayı bende de yeri her zaman ayrıdır.

İçimdeki bu Göztepe sevgisiyle birlikte, Talat Bey ile buluşmuşken, kısa bir sohbetimizi sizlerle paylaşmak istedim.

Öncesinde Talat Bey’i kısaca tanıştırmak gerekirse, 1970 yılında Sakarya da doğan Talat Papatya, Göztepe’nin başkan yardımcılığının yanı sıra  bir çok aile şirketlerinin yönetimini de yapmaktadır.

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesinden mezun olan Papatya, 2014 yılından beri Göztepe Kulübün başkan yardımcısı ve yönetim kurulu üyesidir. Ayrıca Koruncuk Vakfı’nda strateji planlama komisyonu üyesidir. Evli ve iyi derecede İngilizce biliyor.

Başakşehir Maç Hazırlıklarınız Nasıl?

Bu sezon oyuncularımıza oldukça güveniyoruz. Başakşehir maçına da sıkı bir şekilde hazırlanıyoruz ve zafer bizim olacak.

Yeni Stadyum Hakkında Bilgi Alabilir miyim?

Bir an önce bitmesini sabırsızlıkla bekliyoruz ama teslim tarihi Nisan ayını bulacak.  Taraftarımızın bize verdiği desteği, eksiksiz tam kapasite ile ortamda devam ettirmek istiyoruz. Yeni stadyumda taraftar açısından ulaşım kolaylığının olması, kulüp açısından daha çok taraftarı misafir etme olanağımızın olması ve yeni ticari kanalların oluşması, kulüp gelirlerine pozitif yansıyacaktır.

Futbol da, Spor Pazarlamayı Nasıl Değerlendiriyorsunuz?

Sadece pazarlama açısından değil, genel olarak; sportif başarının yanı sıra yeni anlaşmalara ve uzman kadro elinden çıkmış yeni projelere ihtiyacımız var. Bu sektörün iyileşmesi için bir çok kişinin dile getirdiği gibi konusunda uzman bilir kişilerin olması gerekli, anacak bu şekilde az önce baktığımız lig sıralamasında daha önde olabilir ve bir çok oyuncunun transfer olmak istediği bir lig haline gelebiliriz.

Göztepe Taraftarından Beklentiniz Var mı?

Zaman zaman bizlere kızabiliyorlar, anlık veya yaşanan durumlara müdahale etmediğimizi düşenebiliyorlar. Fakat bizlere kızmasınlar bizler gereken müdahaleleri yapmaya çalışıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Taraftarımız, sadece bu durumdan haberdar olmuyorlar, bize güvensinler Göztepe’nin için her şeyi yaparız.

Maçlarda her zaman olduğu gibi  destek vermeye devam etsinler.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.