SPORTİF PAZARLAMA

Emirates, ‘Aralarında en iyi şut çeken kim?’ adıyla viral olarak Dubai “sokak” futbolu  mücadelesi tasarladı. Bu oyun için AC Milan, Arsenal ve Olympique Lyonnais’li futbolcuları yaratıcı ve usta golleri ile eğlenmeye davet etti. Futbolcular bir yandan Burj Khalifa ve Burj Al Arab’ı ziyaret ederken bir yandan da Arabian Adventures ile Dubai çölünde gezme fırsatı buldu.

Oyun kapsamında oyunculardan beklenen tek şey, 86 cm boyutundaki ekstra küçük bir kaleye, farklı mesafe, açı ve yükseklikten, gözleri bağlı olarak ustaca şut atmaları idi.

Olympique Lyonnais’den Alexandre Lacazette, Corentin Tolisso, Anthony Lopes, Moussa Dembele, Houssem Aouar ve Maxence Caqueret ilk sırada aldı. İkonik Burj Khalifa’nın yarattığı ilham verici atmosferde, oyuncular keskin vuruş becerilerini, ayak hareketlerini ve zeki pas yeteneklerini sergiledikleri bir antrenman gerçekleştirdi; kaleyi bulma çabalarına gollerin yanı sıra kaçırılan şutlar, şakalar ve talihsizlikler de eşlik etti.

Ardından Arsenal’dan takım kaptanı Martin Odegaard önderliğinde Kieran Tierney, Eddie Nketiah ve Nathan Butler-Oyedeji hünerlerini gösterdiler. Oyuncular olağanüstü bir Burj Al Arab manzarası eşliğinde plaj futboluna kendi tarzlarını katarak birbirlerinin becerilerini test ettiler ve muhteşem rövaşata vuruşlar sergilediler.

AC Milan oyuncuları Pierre Kalulu, Ciprian Tatarusanu ve Aster Vranckx ise saha değiştirmeyi denediler ve Dubai çölünde dış unsurlarla da mücadele ederek gollerini etkileyici bir şekilde kaydettiler.

Son olarak, oyuncular gözleri bağlı bir şekilde çok küçük bir hedefe şut atmaya çalıştılar. Bazı oyuncular kaleyi doğru tuttururken, bazıları ise “karanlıkta şut” atmak ile yetindi.

Emirates, FacebookYouTube Shorts ve Instagram Hikayelerine ek olarak Olympique Lyonnais, AC Milan ve Arsenal sokak futbolu mücadelelerinin konu alındığı TikTok skeçleri paylaştı.

Oyuncular sıcak hava antrenmanları ve Dubai Super Cup turnuvasındaki maçları devam ederken bu mücadele için de zaman ayırdılar. Emirates benzersiz turnuvalara katılmaları ve futbol sezonunun son ayağına hazırlanmak adına sıcak hava antrenmanları yapmaları için büyük kulüpleri BAE’ye getirmeye devam ediyor. Dubai, oyuncuların boş zamanlarını değerlendirebileceği çok sayıda çekici etkinliğin yanında birinci sınıf antrenman sahaları ve yılın tamamında açık spor alanları ile kış antrenmanları için tercih edilen bir yer haline geldi.

Havayolu şirketinin çalışmaları Dubai’nin birinci sınıf bir spor üssü ve profesyonel spor etkinlikleri için merkez olma statüsünü daha da destekliyor.

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.