SPORTİF PAZARLAMA

Ali Koç ve Fenerbahçe

Uzun süredir spor dünyasının en çok konuşulan ismi ve futbolda değişimin rüzgarı Ali Koç oldu. Özellikle medyada  Fikret Orman, Ahmet Ağaoğlu ve Ali Koç’un bir birilerine adım atmalarıyla yaklaşımlarıyla futbolda, pozitif bir havanın estiği aşikar.

Fenerbahçe de yıllardır beklenilen değişim Ali Başkan ile birlikte, taze nefes ve ekip ruhuna dönüştü. Fenerbahçede yapmak istediği değişiklikleri şeffaf bir şekilde anlatan gösteren başkan Fenerbahçelilerin gönlünde taht kurmaya devam ediyor.

İlk olarak kulübün mali yapısında değişiklik, kulübün yatırımlar noktasındaki bakış açısını değiştirmeye ve tüm camiayı kenetleyerek bir bütün haline getirmeyi hedefliyor. Etik değerler açısından açıklayamadığım fakat bildiğim girişimleri düşününce bu konuları ve fazlasını başaracağından şüphem bulunmuyor.

Fenerbahçeyi, Manchester City’ye benzetiyorum. Ekonomik sıkıntılarla baş etmeye çalışırken Katarlılara satılması ve adını şampiyonluklara yazdırarak örnek alınacak bir kulüp haline gelmesi gibi.

Fenerbahçe satın alınmadı ama başkanın gerek takıma sevgisi gerek kurumsal ve insani duruşu,  gerekse iş zekası ve sempatisi ile futbala ilgisi olmayan insanların sevgisini bile kazanmış durumda.

Hissedildiği gibi en çok zengin taraftara sahip kulüp Fenerbahçe olarak düşünülüyor.  İnanıyorumki, taraftarlar baz alınarak, doğru yapılan çalışmalarla/spor pazarlamasıyla, ligde büyük farklılıklar yaratacaklardır.

Kupaları kaldıran kulüpler oluyor. Benim kalbimde ise kazana, doğru yapılan projelerle, kuruma katılan farklılıklar, sempati ve sevgi, biz olma ruhu ve iş zekası olacaktır.

Ben, bir insan, bir taraftar ve bir spor pazarlama uzmanı olarak size güveniyorum Ali Koç.

 

One thought on “Ali Koç ve Fenerbahçe
 1. Ayhan SAĞALTICI - Sporun KALBİ Birdir.

  FUTBOLDA DEĞİŞİMİN RÜZGARI AYHAN SAĞALTICI DİR.

  SN ALİ KOÇ BEY
  YOKKEN AYHAN SAĞALTICI VARDI.
  FUTBOLUN KRİTERLERİ DİSİPLİN DÜZENİ VB. VS. ÇALIŞMAMLA.
  DÜNYA FUTBOLUNUN KRİTERİNİ HAREKETLENDİRİP UYGULAMAM 6 YILIMI ALDI. 2007 – 2013 BIR DEVRİM. DİKKATE !!

  SN ALİ KOÇ BEY
  FUTBOLA RENK KATMIŞ VE HOŞGELDİ. KOLAY GELSİN.

  BİLGİLERE…

  SAYGIYLA.

  Ayhan SAĞALTICI – Sporun KALBİ Birdir.

  GELECEK
  FIFA – TFF BAŞKAN ADAYI

  2012 / 2015
  TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU RESMİ BAŞKAN ADAYI.

  FUTBOLUN BÜYÜK BAŞKANI

  10/08/2018 Reply
Bir cevap yazın

Your email address will not be published.