SPORTİF PAZARLAMA

IMG_20160607_140711Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nusret Altınbaş ile spor’a dair her şey

Altınbaş Holding’in Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Göztepespor’un eski Başkanı, Beşiktaş JK’nın Pazarlamadan sorumlu eski Yönetim Kurulu Üyesi,  Yatırımlarıyla Türkiye Ekonomisine değer katan ve spordan vazgeçemeyen sevgili Nusret Altınbaş ile keyifli sohbetimiz

 Sizi tanıyabilir miyiz?

Bildiğiniz gibi Altınbaş Ailesi’nde 6 erkek kardeşin en küçüğüyüm. Gaziantep’te doğdum, orta ve lise eğitimimi Kuzey Kıbrıs’ta aldım. Ardından eğitim ve iş amacıyla Almanya’ya Köln şehrine gittim ve 15 yılımı Almanya’da geçirdim. Halen farklı zamanlarda Türkiye, Almanya ve Kuzey Kıbrıs’ta bulunuyorum. Altınbaş Holding’de finans grubunu yönetiyorum. Özel hayatımda spor yapmak ve fotoğraf çekmekten keyif alıyorum.

Öncesinde, 2013 yılında BJK’da pazarlamadan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesiydiniz. O dönemlerde ekip olarak Spor Pazarlamaya dair ne gibi çalışmalara imzalar attınız? Bu görevden ayrılma nedeniniz neydi?

Söz konusu dönemde BJK yönetiminde hep birlikte başarılı çalışmalara imza atmıştık. Ancak buradan ayrılma sebebim Altınbaş Holding’de Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini üstlenmem oldu. Bu önemli görev ile birlikte yoğun bir sürece girdiğim için görevden ayrılmak durumunda kalmıştım.

Beşiktaş JK’dan sonra Göztepe Spor Kulubü’nün sahibiydiniz, bu dönemleri anlatabilir misiniz? Ne gibi yenilikler/değişiklikler, spor pazarlama, transfer gibi faaliyetler yaptınız?

Göztepe Spor Kulübü, Altınbaş Holding’in sahip olduğu bir yapıydı. Böyle önemli ve büyük bir camianın parçası olmaktan mutluluk duyduk. Taraftarlara layık olmaya çalıştık ve yatırımları sürdürdük. Urla’da bir Kamp Tesisi kurduk. Yönetimde olduğumuz dönemde transferlere ağırlık verdik ve profesyonel bir yönetim anlayışıyla çalıştık.

Beşiktaş JK’nın eski Yönetim Kurulu üyesi, Göztepe Spor’un eski sahibi ve bir Gaziantepli olarak hangi takımlısınız?

Bir Gaziantepli olarak hem Gaziantep’i hem de Göztepe Spor’un seviyorum ama Beşiktaş’ın yeri benim için çok farklıdır. Gerçek bir Beşiktaşlı’yım.

Sporda sezonu bitirdik. Bu sezonda aklınızda iz bırakan Spor Pazarlama çalışması hangisiydi.

Bu sezonda aklımda kalan en önemli gelişme Beşiktaş’ın şampiyonluğu ve yuvasına geri dönmesi oldu. Vodafone Arena için tüm kulüp büyük özveri ile çalıştı. Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu olan Vodafone Arena ile Beşiktaş’ın yeni bir döneme girdiğini söyleyebiliriz. Artık sponsorluk ve lisans gelirlerinin artacağını ve başarıların artarak devam edeceğini düşünüyorum.

Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkan vekilliğini yapıyorsunuz yeni yatırımlarınız, projeleriniz varmı?

Yönetim olarak Altınbaş Holding’i bulunduğu sektörlerde büyütmek üzerine odaklanıyoruz. 2015 yılında Altınbaş Holding’in cirosu 8.6 milyar TL’ye ulaştı. Çalışan sayımız ise 4 bin 697 kişi oldu. 2014 yılında ciromuz 7.8 milyar TL, çalışan sayımız ise 4 bin kişiydi. 2016 yılında holding cirosunun, karlılık ve çalışan sayısının 2015 yılına gore yaklaşık yüzde 10-15 artmasını hedefliyoruz.

2015 yılı Altınbaş Holding için, faaliyet gösterdiği ana alanlar olan finans, mücevherat, enerji ve lojistikte istikrarlı büyümeyle tamamlandı. Mücevheratta ciromuzu ve karlılığımızı arttıracak yeni pazarlar ve katma değeri yüksek tasarıma dayalı yeni ürünler geliştirmeye odaklandık. Finans alanında Türkiye’de Creditwest Faktoring, Kuzey Kıbrıs’ta Creditwest Bank Kıbrıs, Ukrayna’da ise Creditwest Bank Ukrayna ile faaliyet gösteriyoruz. 2015 yılında finans sektöründe kredilerde yüzde 18.1, mevduatta yüzde 17.6, aktif toplamda ise 17.7 büyüme kaydettik. Enerji ve lojistikte satış hacmi ve bayi sayısında artış yakaladık. Lojistikte yeni büyüme alanı LPG taşımacılığı oldu. 2014’te 175.000 DWT olan filomuz 2015 yılında 323.300 DWT’ye ulaştı. Eğitim alanında ise Kemerburgaz Üniversitesi ile faaliyet gösteriyoruz. 2014-2015 akademik yılında toplam 3 bin 825 öğrenciye ulaştık. 2015-2016 akademik yılında öğrenci sayısı toplam 5 bin 465’e çıktı.

Bu yıl Altınbaş Holding olarak en önemli büyüme alanımız finans sektörü olacak. Bu alanda büyüme hedefliyoruz. Creditwest markasını Türkiye’nin içinde bulunduğu coğrafyada güçlü ve önemli bir finansal network haline getirmeyi planlıyoruz.Türkiye ve çevre ülkelerde yatırım fırsatlarını değerlendireceğiz.

Bu yıl 250 milyon dolarlık yatırım planlıyoruz. Bu rakam bulunduğumuz sektörlerde mağazalaşma ve yatay büyüme alanında kullanılacak.

Sevgilerimle,

2016-06-07 13.25.41

One thought on “Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nusret Altınbaş ile Spor’dan Yatırımlara Dair Her şey
  1. MUSTAFA BOSTANCI

    SİZİ TELEVİZYONDA ANNEMLE TRT DE İZLEDİK SİZİ ÇOK SEVDİK SİZE FAXLA ULAŞMAK İSTEDİM AMA MÜMKÜN OLMADI SİZDEN RİCAM BENİMLE İRTİBATA GEÇERSENİZ ÇOK MEMNUN OLURUM BEN KİLİSTE İKEMET EDİYORUM SİZDEN BENİ ARAMANIZI RİCA EDERİM ANNEM VE BEN SİZİ ÇOK SEVDİK BABANIZ VEFAT ETMİŞ ALLAH MEKANINI CENNET ETSİN ALLAHA EMANET OLUN ADIM MUSTAFA BOSTANCI TEL.0.535.8365315

    08/11/2016 Reply
Bir cevap yazın

Your email address will not be published.