SPORTİF PAZARLAMA

 

Öğrencilerin ödevlerini yapmadan idmana çıkamayacakları,  etüt  odasının olduğu, gelen öğrenci sporculara, çoğunluğunun öğretmen olduğu kulüp yöneticilerinin eğitim verdiğini düşünün. Devamı mı? Sohbetimizin içinde…

Darüşafaka modeli ile 2013 yılında kurulan Ağrı Vefa spor kulübünün önceliği, Ağrı gençliğinin internet veya kahvelerde değil, okulunu ilk sıraya koyup sporu içine alarak birlikte yoğrularak ayrılmaz bir parça haline getirmek.

Kulüp başkanı Yusuf Kaplan; ”Acaba bu gençlere neler yapabiliriz?” düşüncesi ile Eğitime gönül vermiş Eğitmenler tarafından kurulmuş ve U 19 ve U 17 takımından oluşan bir spor kulübüyüz.

Asıl amacımız genç çocuklarımıza yol göstermek geleceklerini  sağlamlaştırarak hayatlarında güzel iz bırakmak.

İş adamlarından, kurumlarda sponsorluk adı altında drekt bir bekentimiz yok. Onlar bizleri ziyaret edip bu genç sporculara destkek olmayı seçerlerse mutlu oluruz.

Kulüp bütçesini nasıl oluşturyorsunuz?

Kulübü kuran kişiler olarak hepimiz Eğitimci kişileriz. Maaşlarımızı aldığımızda yaptığımız ilk şey, aylık 15 TL kulübe bağışda bulunuyoruz. Yaptığımız bu bağışlarla kendi bütçemizi döndürmeye çalışıyoruz.

Genç sporcularımız bu durumunn farkında olarak derslerine ve idmanlarına daha çok önem veriyorlar. Mesela, geçtiğimiz yıl da 93 gün devamsızlığı olan öğrencimiz Abdullah Öter’in, bu yıl sadece 1 gün devamsızlığı var.

Kulüp yöneticilerimizin Eğitimci olduğunu belirtmiştik. Aydın hocamız beden eğitimi hocamız lise öğrencilerine aktaran, Efe hocamız matematik ve resim alanında uzman ve diğer hocalarımız dahil KPSS ve diğer derslerde gelen öğrencilere destek veriyor

Amacımız spor ve eğitimi içi içe yoğurarak zımba gibi bir Ağrı gençliği yaratmak.

Sporcularımız, idmana veya maçlarına aylık Akbillerle gidiyorlar.

İdmanlarımızı kişisel bütçelerimizden harcayarak haftada iki kez kiraladığımız halı sahalarda yapıyoruz. Sporcularımız için malzeme ihtiyacımız var, ayrıca idmanlara ve maçlara gidecek aracımıza ihtiyacımız var. ama bunlardan önce manevi desteğe ihtiyacımız var.  Maddiyat ikinci planda geliyor. Geleceğin doktoru, öğretmeni, futbolcusu olacak ağrı gençliğine destek olmalarını bekliyoruz.

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.