SPORTİF PAZARLAMA

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Tetiş Yapı Elazığspor’a kayyum heyeti başkanı olarak atanan Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sebahattin Devecioğlu, Elazığspor’daki kayyum sürecini değerlendirdi.

Elazığ 1. Sulh Hukuk Mahkemesi’nce Elazığspor Kayyum Başkanı olarak atanan Doç. Dr. Sebahattin Devecioğlu, yaptıkları çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Elazığspor’un önemli kaynaklara ihtiyacı olduğunu ve bu kaynakların en kısa sürede bulunması gerektiğini söyleyen TY Elazığspor’a kayyum olarak atanan heyetin başkanı Doç. Dr. Sebahattin Devecioğlu, “Problemleri tespit etmiş durumdayız. En önemli problemimiz Elazığspor’un futbolcu ve teknik heyetini tutmak” dedi. Önemli kaynaklara ihtiyaç var. Bu kaynakların en kısa zamanda sağlanması gerekiyor. Bu sezonu hep birlikte kapatacağız inşallah.

Elazığspor için yeni bir kampanya başlattıklarını kaydeden Doç. Dr. Devecioğlu, “Elazığ Valiliği koordinesinde başlatılan kampanya devam ediyor. Yine bir SMS kampanyası çalışmamız var. Alışveriş kartlarıyla, Post cihazları ile ilgili ilgili bir çalışmamız oldu. Bunlar bizim kısa sürede yaptığımız çalışmalar. Bu süreçte Elazığspor’a katkı sağlamak amacıyla yaptığımız işler. Elazığ Valiliği hazırlık kampı için gerekli görüşmeleri yaptı. Bu süreç de bugün yarın sonuçlanacak. Elazığ Ticaret Odası Başkanı ile iş çevresiyle bir araya gelineceğini ve kendisinin de destek olacağının sözünü aldık. Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Elazığ TSO ve milletvekilleriyle bir koordinasyon toplantısı yapmak için çalışmalar başlattık. Çalışmalar sonucunda,“Uzat Elini; Yaşasın Elazığspor” kampanyasını başlattıklarını belirtti.

Elazığspor’un içinde bulunduğu sıkıntıları çözüme kavuşturmak amacıyla planlanan “1967 Ruhu Başkanlar Toplantısı” yapıldı.

Gerçekleştirilen toplantı sonucunda, Elazığspor’un içinde bulunduğu sıkıntılı süreçten bir an önce kurtulması için “Güç Birliği” kararı alınmıştır. Özellikle kısa vadede maddi problemlerin çözüme kavuşturulması, orta ve uzun vadede ise kalıcı gelirler oluşturulması için somut projelerin belirlendiği toplantıda sürekli koordinasyon ve iletişim içerisinde hareket edilmesi konusunda görüş birliğine varılmıştır.

Başvuru üzerine mahkemece kayyum ataması yapıldı. Bizler de Elazığspor’un hukuksuzluk düzeninden kurtulması için çaba göstereceğiz.

“Elazığspor’un hukuksuzluktan kurtulması için çabalıyoruz” Kayyum heyetiyle ilgili olarak kamuoyundaki bilgi kirliliğine de açıklık getiren Devecioğlu, “Biliyorsunuz Elazığspor bir kulüp. Genel kurul üyelerinden oluşmakta. Elazığspor en son genel kurulda yönetimsiz kalmıştır. Sulh Mahkemesi’ne başvurularak kayyum ataması yapıldı. Bizler de Elazığspor’un hukuksuzluk düzeninden kurtulması için çaba göstereceğiz. Elazığ kamuoyunun bize destek olmasını rica ediyoruz. Biraz ateşin düşürülmesi gerekiyor. Problemleri tespit etmiş durumdayız. En önemli problemimiz Elazığspor’un futbolcu ve teknik heyetini tutmak. Önemli kaynaklara ihtiyaç var. Bu kaynakların en kısa zamanda sağlanması gerekiyor. Bu sezonu hep birlikte kapatacağız inşallah. En kısa sürede genel kurul şartlarını oluşturmalıyız. Önümüzde 21 günlük bir süre var. İkinci yarı 18 Ocak itibariyle başlıyor. Bize en yakın tarih 19 Ocak görünüyor. İlkinde çoğunluk sağlanamazsa, ikincide mutlaka yapmamız gerekiyor.Bizim transfer yasağımız var. Önceliğimiz bunu kaldırabilmek ifadelerini kullandı. 

En temel problemimiz transfere engel dosyaları çözüme kavuşturmak 

Ankara’da gerçekleştirilen Siyasiler, İşçevreleri ve Bürokratlarla yapılan toplantıda kısa, orta ve uzun vadeli planları konuştuklarını belirten Doç. Dr. Sebahattin Devecioğlu, “Tüm Elazığ’ın Elazığspor’a sahip çıkması gerekiyor. Öncelikli problemimiz maddi. Hep birlikte hareket etmeliyiz. Ligde kalmaya yönelik yeni bir yönetim oluşturulması gerekiyor. Elazığspor’a gelir getirici projelerimiz var ama zamanla yarışıyor. En temel problemimiz transfere engel dosyaları çözüme kavuşturmak  ” dedi.

Ayrıca Elazığ’da

Elazığspor’umuzun içimde bulunduğu sıkıntıların çözümü adına, Elazığ mülki ve idari amirleri bir araya gelerek basın toplantısı düzenlendi. Bu toplantıda ;

“Kayyum’un yapabilecekleri sınırlı” Elazığspor’un gelecek yıldan hak edişleri olduğunu dile getiren Sebahattin Devecioğlu, “11 Ocak’ta federasyonun Antalya’da toplantısı var. Nasip olursa ben de orada olacağım. Oradaki yetkililerle görüşmeye çalışacağım. Mevcut problemleri taşımış olacağım. Stadyumla ilgili problemler de var. Sivas’ta son maçımızı oynadık. Sağ olsunlar bize yardımcı oldular ama Sivas uzak. Bize yakın olan Malatya, Diyarbakır, Erzurum ve Fırat Üniversitesi Sahası var. Bu sahalar için görüşmeler yapacağız. Bir diğer husus da Olağanüstü Genel Kurul kararı alınması. Kayyum’un yapabileceği sınırlıdır. En kısa zamanda elimizdeki imkanlar dahilindesonuçlandırmamız gerekli. Bulunduğumuz durumla ilgili bilince sahibiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.