SPORTİF PAZARLAMA

Capture

Futbol’da Yeni Sezon ( 2016-17 ) Sponsorlukları

2016-17 Tugay Şeren sezonunda, bir çok kulübün sponsorluk eksiklikleri varken, büyükler göğüs sponsorluklarını buldu.

Bu sezon, geçtiğimiz sezona göre sponsorluklar açısından daha başarılı bir yıl oldu.

 • Galatasaray göğüs sponsorluğunda Qatar airways sponsorluğu konuşulurken, Nef ile göğüs sponsorluğu yaparak 52.5 mioTL’yi kasasına koydu. Quatar Airways ise yaptığı Barcelona sponsorluğu yıllık 60mio€ ağır gelmiş olacak ki, Nef bu konuda daha baskın çıktı.
 • Fenerbahçe yine bu sezon için Borajet ile avrupa uçuşları için bir barter anlaşması yapmıştı.
 • Trabzon geçtiğimiz sezon sponsorsuzdu ama bu sezon Qatar national bank ile 3 yıllık 7,5mio$ anlaşma yaparak sıkıntılarını hafifletmiş oldular.
 • Bursaspor bu yıl sponsorluklar açısından oldukça başarılı bir sezonla başlayacak. Timsah havalandı diyebiliriz. Uludağ firmasıyla 2 yıllık sırt sponsorluğu yaptı, ilk yıl için 1mio sonraki yıllar ise sponsorluk başarısıyla değişecek bir anlaşmaya imza attı. İkinci anlaşmasını Tribün sponsorluğu ile Tofaş ile 3 yıllık ile 900 bin TL’ye yaptı. üçüncü anlaşmasını Basketbol branşında yapan Bursaspor 4 sezonluk anlaşmaya imza attı.
 • Konyaspor, Geçtiğimiz sezon Torku ile anlaşma yapan kulüp bu sezon ise Atiker ile 3 yıllık anlaşma yaparak 3,5 mio TL’yi kasasına koydu.
 • Eskişehir’in geçtiğimiz sezon Eti ile anlaşması bitmiş ve PTT ligine de düştüğü için bir süre düşünmek için sanırım hareketsiz kalmıştır Eti Fakat Eskişehir markası olan Eti, Eskişehir spor’u yalnız bırakmayarak bu sezon da Kulübüyle devam dediler.
 • Barcelona ile Nike arasında yıllık 100mio€ bedele imza attılar ne müthiş rakkam değil mi? barcelon’nın bir diğer sponsorluğu da yukarıda bahsettiğim gibi Qatara Airways oldu, yıllık 60mio€

Bu güzel anlaşmaların, Türkiye deki kulüplerde de yapılması dileğiyle.

Sevgiler,

 

 

 

One thought on “Futbol’da Yeni Sezon (2016-17) Sponsorlukları
 1. Handan

  Hello Mary,

  Thank you your for massege. How do you think about giving and advertising content?

  Best regards
  Handan

  23/12/2016 Reply
Bir cevap yazın

Your email address will not be published.