Maçsız bir dünya mı? Çok zor!..

2016-01-26-15-15-23-956

 

Ben, Handan Kaloğulları olarak Maçsız bir dünyayı düşünemedim. Çoğu zaman ayağa diken, bazen ağlatan, bazen güldüren, bazende tabiri caizse sövdüren, taraftarına helal çektiğimiz, oyuncusunu alkışladığımız, yorumcusunu sevdiğimiz, koca bir çınar gibi büyüyen gerçek bir tutkudur sporun bütün dalları.

İnsan nüfusunun %85’ine hitap eden bu koca dünya tüm markaların da kendini tanıtma, sadakat ve pazarlama faaliyetlerinde de başı çekmiştir çoğu zaman.

İstanbul Üniversitesi Halkla ilişkiler eğitimimi ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü tamamladıktan sonra Pazarlama dünyasına satış, marka yönetimi ve iş geliştirme gibi iş tecrübelerini bünyeme katarak girdim. Bu tecrübelerimi 5 yıllık Beşiktaş Jimnastik Kulubündeki farklı markaların pazarlama yöneticilikleri takip etti. En son ve hala spor pazarlaması konusunda Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden birinde üst düzey yöneticilik yapıyorum.

Aynı zamanda, Premier League yoğunlukta olmak üzere, Laliga ve Hollanda ligi araştırmaları yapmak için 2017 yılının 5 ayını İngiltere, İspanya ve Hollanda da geçirdim. Üniversitelerin konferans ve panellerinde konuşmacı, Radyo ve TV proğramlarında ise Spor ve Pazarlama Yöneticisi olarak tecrübelerimi paylaşmaya devam ederek, Beşiktaş TV de Premier League spor pazarlama alanında sürekli konuğuyum. Yazılı basında ise Adafutbolunda (Britanya/Premier League Spor Pazarlama hakkında) Beşiktaş Dergisinde ve Talent Politan da Spor ve Pazarlama,  alanlarında da yazmaya devam ediyorum.

İster yılların birikimi deyin, ister başka birşey ama Spor ve Pazarlama ile ilgili paylaşmak istediğim herşeyi SportifPazarlama.com üzerinden paylaşmaya karar verdim. Kulüp yöneticilerinin röportajlarından, transfer yorumlarına, spor pazarlama faaliyetlerinden, en başarılı kampanyalara kadar Sporun tüm dalları ile ilgili tüm heyecanımı ve birikimi mi toplayacağım bu platformda sizlere iyi seyirler dilerim.

Sevgiyle Kalın.

Handan Kaloğulları