SPORTİF PAZARLAMA

 

Herkes gibi bende işin içinde olsak da kendimizi geliştirmek, ufkumuzu açmak için zaman zaman konferanslara katılıyor ve çeşitli seyahatler yapıyoruz. Bende, uzamanı olduğum Pazarlama, Spor Pazarlama ve marka konusunda ufkumu açmak için Kulüpler birliği temsilcisi olarak 13-14 Aralık da düzenlene  Marka konferansına katıldım ve buradaki edindiğim bilgileri kısaca paylaşmak istedim.

 

Yürekli firmasının düzenlediği konferans, Bomonti Hilton otelinde düzenlendi. Yaklaşık 60 konuşmacının katıldığı organizasyonda, en çok etkilendiğim konuşmacılar;

 Özgür Demirtaş ( Sabancı Üniversitesi Finans Kürsüsü Başkanı )

Kutluğ Ataman ( Çağdaş Sanatçı, Film Yönetmeni )

Steven Barlett (  Social Chain Kurucusu )

Susie Orbach ( Psikanalist, Yazar, Aktivist, Yeme Bozuklulukları Uzamanı )

Erden Timur ( Nef İcra Kurulu Başkanı)  

Özlem Cankurtaran ( Baş Hekim Yardımcısı, Maslak Acıbadem )

Atasay Kamer ( Atasay Ceo )

Azra Kohen ( Psikolog, Yazar )

Sibel Kutman Oral ( Doluca Yönetim Kurulu Üyesi ) oldu.

Bu yıl 18. Olması nedeniyle 18 yaşında genç katılımcıya yer verilmesi harikaydı.

Ana sponsorun Yapı Kredi olduğu organizasyonun, toplamda 66 sponsoru bulunuyordu. Kimi sponsorlar aynı zamanda konuşmacıydı. Yapı Kredinin salonda misafirlerin katılımıyla düzenledikleri interaktif oyun yarışması oldukça eğlenceliydi.

Opet’in sosyal kanallarda yarattığı çalışma ise katılımcılara bu dönemin zam şampiyonu olan  araç yakıtı hediye etmeleri ise oldukça güzeldi.

Tadım’ın, beslenmelerine dikkat edenler için ikram ettikleri ara öğün atıştırmalıkları, oldukça lezzetliydi. Kuru erikelerinin müdavimi oldum artık.

Loreal’ın bonkör hediyeleri ise kadınları oldukça mutlu etti.

Konferans aralarına serpiştirdikleri canlı performans ise zihnimizi canlandırdı.

Arçelik’in davet ettiği Cem Yılmaz salonun oldukça kalabalık olmasını, Kenan Doğulu’nun olması ise bu kalabalığın ayağa kalakarak dans etmesini sağladı. Konferans sonundaki parti ise eminim misafirlerin enerjisini atmasını sağlamıştır.

Kendime çıkardığım notlar; Organizasyonlarda teknolijinin iç içe olması. Sosyal Kanalların önemini bir kez daha hatırlattı. Sunumlara farklı bakış açısı geliştirmemi sağladı.  Kampanya örneklerime bir tane daha eklememi sağladı. Azra Kohen ile her problemin, yeni bir fırsat olabileceğini anladım. Erden Timur ise tasavvuf araştırma ve okumalarıma, kaldığım yerden tekrar başlamam için beni teşvik etti.

 

Sevgilerimle.

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.