SPORTİF PAZARLAMA
  1. Sizi tanıyabilir miyiz, Nazlı Uzunoğlu nereden geldi nereye gitmek ister?

Beykent Üniversitesi Pazarlama Yönetimi mezunuyum. Hem üniversite eğitimim hem de sonraki bizim sektörün mutfağı dediğimiz ajans tozunu yutarken aynı zamanda çok fazla marka yönetimi, iletişim, markalama vb. birçok sertifikasyonlarla birlikte sürekli kendimi geliştirmeye çalıştım. Yaklaşık 13 senedir yine ajanstan eski bir markamın üst düzey yöneticisi vasıtasıyla tamamen tesadüfî olarak Clubsporium’da ki yöneticiliğime başlamış oldum ve uzun süredir her iki kulübümüzün ( Akatlar + Bostancı ) İletişim & Pazarlama Müdürlüğünü yürütmekteyim. Bulunduğum konum, patronuma olan sevgim saygım çok fazla olduğu için sanki iş hayatım değil de ailem gibi de oldu iş yerim…

 

  1. Clubsporium da marka yönetim süreçlerini nasıl oluşturuyorsunuz?

Bizim marka yönetim sürecimiz de en büyük artımız üye memnuniyeti ve buna bağlı olarak yenileme üyelerimiz profilimizin çoğunluğunu oluşturuyor. Bu da böyle zor ve rakibin çok olduğu özellikle düşük rakamda hizmet veren markalarla yapılan fiyat karşılaştırmasında ne kadar bizi zorlasa da gerek imkanlarımız, gerekse şehrin kalbinin attığı en güzel noktalarda her iki yakada bulunmamız bizim için avantaj. Uluslararası standartlar ve trendler göz önüne alınarak yapılandırılan yüksek tavanlı fitness salonları, 50 farklı grup derslerinin yapıldığı stüdyolar, yaz – kış havuz keyfi yaşatan açık ve kapalı havuzlar, uluslararası standartlarda ısıtmalı aydınlatmalı kapalı tenis kortları ile misafirlerimize alternatif spor alanları sunuyoruz.

Bizde 30 yılı aşkın süredir vermiş olduğumuz tecrübelerimizle üyelerimize en iyi hizmeti sunmak amacıyla yatırım ve gelişim çalışmalarımıza sürekli devam ederek üyelerimizi en iyi şekilde aidiyet sağlaması için elimizden gelenin fazlasını yapmaya devam ediyoruz.

 

  1. Yaptığınız marka işbirliklerinde nelere dikkat ediyorsunuz, önemsediğiniz ana konu başlıkları nelerdir?

En önemli olan nokta fayda sağlaması. Bizimle örtüşmeyen ya da hedef kitlemizle bağdaşmayacak marka iş birlikteliğine de sıcak bakmıyoruz

Her markanın pazarlama bütçesi farklı olduğu için yapılan iş birlikler de önemli diğer başlığımız ise hedef kitlemizle tam örtüşmesi. İş birlik içinde olduğumuz markalar genelde, yazılı ve görsel basında reklam çalışmaları yapmış oluyor. Bizimle de yaptığı anlaşmalara göre Akatlar ve Bostancı olarak toplam 12.000 kişilik niş kitlemizin de dikkatini çekmiş oluyor.

 

  1. Mevcut üyelerde, müşteri sadakati için ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz?

Ana mottomuz, “sporla dolu yaşam merkezi” konseptimizde üyelerimizin kulübe geldikleri ve hayatlarının içinde şehrin stresinden uzaklaşabilecekleri bir atmosfer sunmak. Bunu yaparken aynı zamanda spor dışında da sosyalleşebilecekleri ve vakit geçirebilecekleri etkinlikler, partiler ve çeşitli yurtiçi yurtdışı aktiviteler geliştirmek.  Çünkü ki spor yapmak sizin için doktor reçetesi değilse, sosyalleşmek ve hayatın içinde sporu ve eğlenceyi bir arada sunarak keyifli ve vazgeçilmez bir hale getirmek.

Bunların yanı sıra sektördeki aile kulübü imajımızla rakiplerinden ayrışıyor. Clubsporium, üye çocuklar içinde sporu ve keyfi bir arada yaşayacakları olanaklar sunuyor. Siz spor yaparken 3 yaş üzeri çocuklarınız da Kids Club içerisinde hoşça vakit geçirebilir, hafta sonu spor okulları ile çeşitli faaliyet atölyeleriyle sosyalleşerek, sporu hayatının parçası haline getirerek gelişimine katkı sağlayabilir.

 

  1. Evli ve iki çocuk annesiniz sizce bu sektörde kariyer engelleri nelerdir?

Eşimle burada tanışıp ailemi de burada oluşturan biri olarak çalışan bir kadın olmak hele ki anne olmak gerçekten zor. Çünkü kadınlar çalışırken pek çok yükün de altına giriyorlar. Daha önceden var olan sorumluluklar ve görevler iki katına hatta 3-4 katına çıkıyor.

Bu kadar sorumluluk yüküyle her şeyi bir arada yapabilme isteği ve biz kadınların mükemmeliyetçi davranmaktan vazgeçememesi bence bu sektöre değil her çalışan annenin yaşadığı en büyük zorluk ve sınavıdır bence…

Alınan eğitim, verdiğimiz emekler, iş hayatı içinde istediğiniz noktalarda bulunmanın getirdiği kendine güven, doyum üreten bir birey olarak çok hoşuma gidiyor.

Bu sektörde, yoğun tempoyu, anlık değişimleri sporda hizmet sektörüne ayak uydurabilmenin pozitif yönlerini bulmak lazım. Ben oğlum ve kızım için sporun faydasını, istediğim branşta, uzaman eğitmeni bulabilmeyi, burada ki konumum sayesinde rahat şekilde ulaşıp, onun seçebilme imkanı sağlayabiliyorum. Buralarda aşinalığın olması bile çok büyük bir avantaj ve fırsat.

 

  1. Her başarının arakasında destekleyici bir aktör vardır başarınızdaki aktör kim ve Rol model aldığınız kişi var mı?

Benim üniversite zamanımdan bu yana bir Betül Mardin hayranlığım vardır. Onun o yaşam enerjisi, pozitifliği, yaşına rağmen hayata sımsıkı bağlanması ve hep üreten bir kadın olması, kadın olarak kadına verdiği önem ve dik duruşu beni çok etkilemiştir. Hatta bir sözünü çok seviyorum. “Çok çalışarak, kendi emeğinle gülümsemeyi başarırsan, kahkahanın karşısında geçmişe dair hiçbir mutsuzluk barınamaz”

 

  1. Kariyer planı yapan gençlere tavsiyede bulunmak ister misiniz?

Her ne kadar okurken kıymet bilinmeyip hepimiz için bu dönem sıkıcı gelse de aslında çalışarak üretmeliler. Bence günceli takip edip sürekli okumalı ve alakalı alakasız birçok şeyi birçok yeri gezmeliler.  Zihin ne kadar yoğunsa yeniliklerden ne kadar haberdarsa vücudun o kadar dinç oluyor ve sürekli çalışan bir beyin ve yeniliklere adapte olabilme isteği taşıyor.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.