SPORTİF PAZARLAMA

Farklı bir Nostaljik hikayeyi sizlerle  paylaşmak istedim. Beyoğlu’nun eski ayakkabıcılarından, Adım Kunduranın küçük dükkanında gizli kalmış hikayesi…

Mehmet Okur’un ayak numarası 51. “Bana ilk geldiğinde, ayak numarasına göre kovboy çizmesi yaptım.”

Devlerin Ayakkabıcısı ve Adım Kunduranın sahibi olan Öncel Kalkan, yaklaşık olarak 40 yıldır devlerin ayakları için özel ayakkabı üretiyor. Öncesinde Maradona,  Van Basten, John  Carew, Oktay Derelioğlu, Okan Buruk, Zaza, Mehmet Okur, Ferhan Şensoy, Ata Demirer gibi Sporun her branşındaki birçok kişiye ve bir çok ünlü kişiye hizmet vermiş Öncel Bey.  Şu anda da kısmen eski efsanelere hizmet vermeye devam ediyor. Tamamı el yapımı olan ayakkabıları ise 15 gün içinde teslim edebiliyor.

Beyoğlu’nda bulunan ve günümüzde, ağırlıklı olarak yabancı müşterilere hizmet veren Adım Kundurada, 45 numara ile 55 numara arası ayakkabı bulabilir, yine siparişle istediğiniz numarada ayakkabı yaptırabilirsiniz. İşlerinin iyi gittiği önceki dönemlerde, bir müşteriden 15 çift ayakkabı talebi alırken, ekonomik sıkıntıların yaşandığı şu günlerde ise en fazla 3 çift sipariş aldığını belirtiyor.

Beyoğluna yolunuz düşürse, adımlarınızı Halep Pasajına yönelendirin ve Beyoğlu Sinemasının hemen yanındaki bu küçük dükkana uğrayarak bu hikayeye tanıklık edebilirsiniz.

 

Sevgilerimle.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.