SPORTİF PAZARLAMA

Karşıyaka Spor Kulübü, yeni bir iş birlik ile spor sektörüne farklılık kattı.

Karşıyaka Spor Kulübü ve Sportive arasındaki iş birlikteliği Türkiye’de ilk defa denenen yenilikçi bir iş modelini hayata geçirdi.

Karşıyaka Spor Kulübü ve Sportive arasında gerçekleştirilen işbirlikteliği, içinde ticari fırsatları da barındıran yenilikçi bir iş modeline evrildi. Buna göre mağaza yatırımı ve işletmesi Sportive tarafından gerçekleştirilen, Karşıyaka taraftarlarının kulüplerinin forma ve lisanslı ürünlerine kolaylıkla ulaşabileceği KSK Store by Sportive mağazası İzmir MaviBahçe AVM’de hizmete girdi. Karşıyaka Spor Kulübünün tüm branşlarda kazandığı kupalar da bir ay boyunca mağazada taraftarları için sergilenmeye başladı.

Yeni açılan mağazada incelemelerde bulunan Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı ‘’Karşıyaka Spor Kulübü’nü tarihsel misyonumuzu koruyarak, kulübümüzü geleceğe taşıyacak çağdaş projelere imza atıyoruz. Saha içinde sporcularımızın gururla üzerinde taşıdıkları, başarı için terlerini akıttıkları ve anlamı her sporcumuz için tarif edilemez olan yeni tasarım formalarımızı Türkiye’ de bir ilke imza attığımız yeni mağazacılık konsepti ile kulübümüzün varlık nedeni tüm gönüldaşlarımıza sunuyoruz . Bizler için Kulübümüz ve Sportive arasında gerçekleştirdiğimiz bu iş birlikteliği sadece bir sponsorluk çalışması değil, aynı zamanda kulübümüzü aydınlık geleceğe taşıyacak güçlü bir adım. Bu adım sürdürülebilir başarının, değişimin ve yeniliğin öncüsü olacaktır. Artık tüm Karşıyaka taraftarlarının rahatlıkla ulaşabileceği, üzerinde büyük gurular taşıdığı yeni tasarım formalarını alabileceği bir mağazamız var. Büyük Karşıyaka ailesinin bu girişime destek vermelerini rica ediyorum. Bu süreçte emeği geçen tüm arkadaşlarımıza da şahsım ve kulübümüz adına ayrıca teşekkür ediyorum’’ dedi.

Türkiye’de takım sporları pazarının lideri olan Sportive’in CEO’su Zeynep Selgur ise “ birlikte çalıştığımız birbirinden kıymetli kulüp ve takımlarımızla hem ticari hem de pazarlama adına yan yanayız. Amacımız çalıştığımız her kulübün marka değerine katkı sağlayabilmek ve aynı zamanda kulüplerimize ticari fayda yaratabilmek. KSK Store by Sportive mağazası bu stratejimizin bir ürünü. Ekiplerimiz uzun zamandır bu iş modelinin üzerinde çalışıyordu. Mağazanın tüm yatırımı Sportive olarak biz üstlendik. Perakende işletmeciliğini de Karşıyaka adına biz gerçekleştiriyoruz. Bu dünyada olan bir model ancak ülkemiz için yeni bir uygulama diyebiliriz. Kulüpler genelde kendi mağazalarını kendileri işletmeyi tercih ediyor ancak perakendecilik, ürün bilgisi bambaşka bir uzmanlık, odaklanma ve dinamiği içinde barındırıyor. Karşıya Spor Kulübüne bu vizyonu için çok teşekkür ederim” dedi.

Yaklaşık 150 metrekarelik KSK Store by Sportive mağazası, 200’e yakın Karşıkaya lisanslı tekstil ve aksesuar ürünleriyle birlikte ayakkabıdan aktif spor malzemelerine kadar zengin bir ürün yelpazesini barındırıyor.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.