SPORTİF PAZARLAMA

 

Yazın  yaklaştığı günlerde, her yıl yaptığımız gibi spor salonlarına koşarak, Personal Trainerlerden destek almaya çalışıyor veya standart fitness programlarıyla ve sağlıklı olup olmadığına bakarak hızlı kilo vermenin yollarını arıyoruz. Başarılı oluyor muyuz? Belki kısmen?

Bu konuda neler mi yapmalıyız? Sırrı Bu işin uzmanı Galina Tucan’da…

 

Galina Tucan Kim?

Fitness sektöründe 15 yıllık deneyimi olan, Almanya, Amerika, Rusya, Tayland da aldığı eğitimleri ve edindiği tecrübeleriyle, başarılı bir sporcu antrenörü ve Personal Tranier dir. Muatai (Taibox) dalında Tayland Bangkok’taki kamplarda bulunarak çeşitli müsabakalarda ödüller almıştır. Türkiye’de bulunduğu süre boyunca Fitness ve Body bulding alanında şampiyonlukları olan Galina Tucan, Türk milli sporcusu aynı zamanda da Rusya Judo Milli takımında yer alan bir Personal Trainerlik yapan bir milli sporcudur.

Neler yapıyorsunuz?
Şuanda, Mac Kanyon ve Kemer Country Wellness & Fitness’de Personal Trainerlik yapıyorum.
Spinning, Kickbox  ve kuvvet dersleriyle, Kişilere, küçük ve büyük guruplara özel dersler veriyorum.
Sizi, Diğer Personel Trainer’lerden Ayıran nedir?
Sürekli yeni eğitimlere katılarak, bilgilerimi yenileyen biriyim.konusunda uzman ve geniş sertifikasyonlara sahip biri olarak, dört yabancı dil konuşabiliyor olduğumdan, diğer ülke vatandaşlarına da P.T.’lik yapabiliyorum.
Hem profesyonel sporcular, hemde spor konusunda bilgili olmayan küçük yaşlardaki gençler ve yetişkin Erkek&Kadınlarla birlikte çalışıyorum. Her bireyin metabolizması farklı olduğundan, özel beslenme ve spor programını birlikte yürüterek, gelişimini kontrol altında tutan disiplinli bir P.T.’yim.
Malum Yaz Geliyor, Kilosu ile Barışık Olmayan Kişilere Beslenme ve Spor Konusunda Neler Önerirsiniz?
Bir üyenin hızlı sonuç almasından ziyade aldığı pozitif sonucu uzun sureli ve kalıcı hale getirmesi daha önemli. Hızlı verilen kilolar, hızlı bir şekilde alınarak metabolizmaya zarar veriyor. Önemli olan kilo vermek değil sağlıklı bir şekilde vücuttaki yağ oranını düşürerek ve sağlıklı bir kiloda kalmayı sağlamak. Yani birincil hedef sağlığı riske atmadan kilo vermek olmalı.
Kilo vermek bir yolculuk gibidir. Kendilerine zaman ayırarak vücut yapısına uygun ( metabolizmayı hızlandıracak ve sağlığına uygun) beslenme programına uyarak, spor konusunda da profesyonellerden destek almalılar.
Sağlıklı zayıflamak için Haftada Kaç Gün, Hangi Saatlerde Spor Yapmak Gerekiyor?
Sağlıklı yaşam için fitness aktivite miktarı önemli. Haftanın 5 günü 30 dk. tempolu yürüyüş yapılabilir. Eğer ağırlık eklemek isterseniz daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz. Özellikle bayanlar ağırlık çalışarak kas yapmaktan korkmasınlar. Vücudumuzdaki kas oranımız ne kadar yüksek olursa yağ oranımız zıttı olarak o kadar düşer ve metabolizmamız o kadar hızlı çalışır.
Kişiye özel beslenme ve fitness/cardio programı yapılıyorsa haftada 3-4 gün gün içinde, sabah veya akşam 45 ile 60 dakika arası spor güzel bir sonuca ulaştırır.
Hedefleriniz nelerdir?
İnsanlara düzenli ve dengeli spor ile hedeflerine ulaşmalarını sağlayarak hafızalarda yer etmek.
Sizinle Nasıl İletişime geçilebilir?
Facebook; Galina Tucan
İnstagram; galinatucan
Mail; galina_nara@yahoo.com adreslerimden iletişime geçebilirler.
Sevgiler.
Bir cevap yazın

Your email address will not be published.