SPORTİF PAZARLAMA

Continental lastik üretimindeki başarısını spor ayakkabıya taşıyor

Lastik üretimindeki başarısını spor ayakkabıya taşıyan teknoloji şirketi Continental ile iş birliği içinde olan spor malzeme üreticisi adidas, Continental kauçuklarını kullanarak yüksek yol tutuşlu koşu, outdoor ve yürüyüş ayakkabıları tasarlıyor.

Almanya Hannover’deki Continental laboratuarlarında geliştirilen kauçuk bileşimi, koşu ayakkabılarının kavrama gücünü yüzde 30’a varan oranda artırıyor. Bu tabana sahip ayakkabılar, Continental lastiklerinin ayırt edici özelliklerinden olan zeminle optimum temas ve olağanüstü güç aktarımı sağlıyor.

Spor yaparken dikkat edilmesi gereken noktaların başında doğru spor ayakkabısı seçimi gelir. Koşu esnasında doğru , amacına uygun ve kişiye özel koşu ayakkabıları oldukça önem arz ediyor. Bu farkındalıkla Continental, spor malzeme üreticisi adidas ile iş birliği içinde çalışmalarını sürdürüyor. Adidas, Continental kauçuklarını kullanarak yüksek zemin tutuşlu koşu, outdoor ve yürüyüş ayakkabıları tasarlıyor.

Sağlıklı bir koşu için ideal seçenek…

Almanya Hannover’deki Continental laboratuarlarında geliştirilen kauçuk bileşimi, koşu ayakkabılarının kavrama gücünü yüzde 30’a varan oranda artırıyor. Bu tabana sahip ayakkabılar, Continental lastiklerinin ayırt edici özelliklerinden olan zeminle optimum temas ve olağanüstü güç aktarımı sağlıyor. Bu noktada Continental kauçuklu adidas spor ayakkabılar, ideal bir spor ayakkabı olarak karşımızı çıkıyor.Ayakkabılar, kullanıcısına optimum kavrama sağlarken sağlıklı bir koşu tarzını da desteklemeye yardımcı oluyor.

“Ayakkabı tabanlarımızın kullanıldığı ayakkabıların performansı, ultra performanslı spor otomobil lastiklerle karşılaştırılabilir”

Continental’de lastikler ve koşu ayakkabısı tabanları için malzeme geliştirmeden sorumlu kimyager Konstantin Efimov, “Ayakkabı tabanlarımızın kullanıldığı ayakkabıların performansı, ultra performanslı spor otomobil lastiklerle karşılaştırılabilir. Bu ayakkabılar ölçülebilir, somut avantajlar sunuyor. Örneğin, geleneksel tabanlara kıyasla zeminde çok daha az kaymayla karşılaşılıyor. Koşucular her adımda bir ila iki milimetre daha az kayıyorlar. Bu da koşucuya 42 kilometreden biraz uzun süren tam bir maraton boyunca 35-70 metrelik bir avantaj sağlıyor. Maraton yarışları şu an söz konusu olmayabilir ancak iyi bir koşu ayakkabısı parkta bir akşam yürüyüşünü sağlıklı bir spor deneyimine dönüştürmede önemli bir faktördür” dedi.

Ayrıca spor yaparken seçtiğiniz ayakkabının yerle vücudunuz arasında kuvvet dağılımını etkileyen önemli bir faktör olduğunun altını çizen Efimov, “ Ayak bileği, diz hatta kalça eklemine, bacak boyunca seyreden kaslara, bağlara ve diğer yapılara gücün nasıl dağıldığını belirler. Bu nedenle öncelikle seçtiğimiz ayakkabı ayağı iyi sarmalıdır, ne bol ne de dar olmalıdır” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.