SPORTİF PAZARLAMA

Türkiye’de hızlı servis restoran zinciri sektörünün lideri TAB Gıda, Fenerbahçe ile iş birliği anlaşmasına imza attı. Burger King® başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış Popeyes®, Arby’s®, Sbarro®, Usta Dönerci® ve Usta Pideci markaları için özel olarak hazırlanan Fenerbahçe menülerini tercih eden taraftarlar, kazan-kazan temelli iş modeliyle takımlarına destek olacak.

TAB Gıda, basketbol tarafında 2018 yılından bu yana başarılı bir şekilde sürdürdüğü Euroleague sponsorluğunun ardından spor macerasına futbolu da ekledi. Türk sporunun gelişimine katkı sağlama vizyonu doğrultusunda restoranlarında Fenerbahçe taraftarlarına yönelik kazan-kazan temelli bir iş modeli geliştiren TAB Gıda, taraftarların kulüplerine çok kolay bir şekilde destek olabilmesi için köprü görevi üstlenecek. İş birliği anlaşması, TAB Gıda Genel Müdürü Caner Dikici ve Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Komsuoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen imza töreninde duyuruldu.

“Takımına kazandırmanın en lezzetli yolu”

2019-2020 sezonunun ikinci yarısıyla birlikte başlayacak iş birliği, 5 yıl boyunca devam edecek. Anlaşma kapsamında toplamda 1200’e yakın restoranla Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış Burger King®, Popeyes®, Arby’s®, Sbarro®, Usta Dönerci® ve Usta Pideci markalarının en sevilen ürünlerinden oluşturulan 2’şer menüsü, 17 Ocak 2020 tarihinden itibaren Fenerbahçe menüsü olarak restoranlarda taraftarlarla buluşacak. Menüler ayrıca paket servis olarak da satışa sunulacak. Böylece kulübe sağlanan desteğin azami seviyede gerçekleşmesi amaçlanıyor.

“Kulüp ile taraftar arasında köprü görevi üstleneceğiz”

Futbol ekonomisinin gelişiminde spor kulüplerinin sağladığı ek gelirlerin önemine dikkat çeken TAB Gıda Genel Müdürü Caner Dikici “Artık taraftarlar da kulüplerine destek olma ve rekabet ortamında ekonomik avantaj sağlama konusunda daha bilinçli. Türk insanı taraftarı olduğu kulübe gönülden bağlı ve her fırsatta destek olmak istiyor. TAB Gıda olarak bugün ilk duyurusunu yaptığımız yeni iş birliği modeliyle, Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış geniş restoran ağımızla Fenerbahçe taraftarlarına çok kolay şekilde kulüplerine destek olabilecekleri bir fırsat sunarak köprü görevi üstleniyoruz. İş birliğimizi özellikle tek başına sponsorluk olarak tanımlamak istemiyoruz. Kazan-kazan temelli yeni bir model sunuyoruz. Futbolun ve taraftarlığın dinamik dünyasının içinde olmaktan ve basketboldan sonra futbola da ızgara ateşimizi taşımaktan mutluyuz. Buradan tüm Fenerbahçeli taraftarlara ‘Takımına kazandırmanın en lezzetli yolu’ çağrısı yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Uzun yıllar TAB Gıda ile bu projeyi devam ettireceğimize inanıyorum”

Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Komsuoğlu, “Fenerbahçemiz için yeni bir anlaşmaya, yeni bir iş birliğine imza atmak için bir aradayız. İmza atılan her türlü yeni anlaşmayla Fenerbahçemiz güçleniyor. Geleceğe daha umutlu bakma fırsatını yakalıyor. TAB Gıda, 1.200’e yakın hızlı restoranında dünyaca ünlü 4 marka ve Türkiye’de yarattığı 2 markanın işletmeciliğini yapıyor. Bu 6 markayla Fenerbahçemiz çok önemli bir iş birliğine imza atıyor. Burger King®, Popeyes®, Arby’s®, Sbarro®, Usta Dönerci® ve Usta Pideci markalarının hepsi alanında sektörünün lideri TAB Gıda’nın çatısı altında hizmet veriyor. TAB Gıda’nın bu 6 markasında Fenerbahçe’ye özel menüler çıkacak. Bu menülerden Fenerbahçemiz çok ciddi katma değer elde edecek. Fenerbahçe, Türkiye’nin en büyük spor kulübü. 9 branşta, binlerce sporcuyla çok farklı bir taraftar kitlesine sahip. Fenerbahçe’nin taraftarı her zaman, her yerde, koşulsuz bir şekilde takımını ve camiasını destekliyor. Bunun örnekleri çok. Fenerbahçe tarihinde, Türk spor tarihinde defalarca şahit olduk. Fenerbahçe ile iş birliği yapmak da iş birliği yapan şirkete bereket ve çok ciddi kazançlar getiriyor. Konu Fenerbahçe olunca bizler için hayat duruyor. Türkiye’nin her yerinde hatta dünyanın her yerinde kulübün attığı her adıma, desteklediği her projeye Fenerbahçe taraftarımız sahip çıkıyor ve arkasında duruyor. TAB Gıda tarafından Fenerbahçe için hazırlanan menüler ne kadar ilgi görürse taraftarımız her zaman olduğu gibi bu projeye ne kadar sahip çıkarsa Fenerbahçe’ye o oranda ciddi katma değer sağlanacak.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.