SPORTİF PAZARLAMA

Dünya Açık Su Yüzme Birliği (WOWSA) tarafından “Dünyanın en iyi açık su yüzme organizasyonu” seçilen, Asya’dan Avrupa’ya yapılan tek yüzme yarışı, Samsung Boğaz içi Kıtalar arası Yüzme yarışı, bu yıl 33. kez düzenlendi. Dünyada Asya’dan Avrupa’ya yapılan tek yüzme yarışı olan Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışında 55 ülkeden 2465 yüzücü katıldı. Kadınlarda Nida Eliz Üstündağ erkeklerde ise Polat Uzer Turnalı parkur rekoru kırarak birinci oldu.

Bu yarışa, profesyonel yüzücülerin yanı sıra bir ayağı profesyonel iş hayatında diğeri ise sporun çeşitli branşlarında olan birçok beyaz yakalı sporcular da katıldı. İşte onlardan biri de 61 dakikalık skoru ile kardeşim  İnan Kaloğulları.

Bu yarışçıların birçoğu, iş hayatının getirdiği stresi, heyecan verici bir tutkuya çevirerek İstanbul boğaz yarışları gibi birçok yarışlara disiplinli ve sıkı antremanlar yaparak hazırlanıyor ve yarışların ön elemelerinden geçerek bunun gibi başarılı organizasyonların birer yarışçısı haline geliyorlar

İnan Kaloğulları beyaz yakalı bir çalışan olmasıyla birlikte, profesyonel bir yüzme antrenörü, ileri derece satranç anterörü ve güçlü kalemi ile uzun süredir köşe yazarlığı yapıyor.

Ne diyebilirim ki böyle bir kardeşim olduğu için ve ailemizden iki bireyin spor dünyasının içinde olması gurur verici değil mi?

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.