SPORTİF PAZARLAMA

Kadıköy’e gönül veren Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ile Dünyanın en iyi Açık Su Yüzme Organizasyonu olan, “Samsung Boğaziçi Kıtalar Arası Yüzme Yarışında” bir araya geldik. Spor alanında bir çok organizasyona sahip olan Kadıköy Belediyesi, Başkanıyla da “Sağlıklı Toplum Spor ve Sanat ile olur” düşüncesiyle, dünyanın en iyi organizasyona dahil olarak büyük örnek oldu.  Bu kısa sohbetimiz sizlerle.

 Samsung Kıtalar Arası Yüzme Yarışına Katılma Fikri Nasıl Ortaya Çıktı?

Sporun toplumda yaygınlaşması ve Marmara denizin kirliliğine dikkat çekmek, için katıldım.

Temelinde spor ve sanat yatan toplum, iyi bir toplum haline gelir. Bu düşünceyle bir katkımın olması için buradayım.

Yaptığınız Spor Dalı Var mı, Hangisi?

Yürümeyi seven ve haftanın 7 gününde, 6 gün yürüyen biriyim. Sporun ilgilendiğim dalı yürümek. Hem ruhen hemde fiziki anlamda kendimi iyi hissettiriyor. Spor, temelde iyiliğin başlangıcıdır, elbetteki sanatı da yanına ilave ederek bir bütün olarak bakmalıyız.

Yarış için Heyecanlı mısınız?

Boğazda, Asya yakasından Avrupa yakası arasında, uzun bir mesafe olduğu için ciddi efor gerektiriyor, bu nedenden ve organizasyona ilk kez katılacağımdan dolayı oldukça heyecanlıyım.

Hedefiniz Nedir?

Hedefim, başladığım yarışı sonuna kadar götürmek, yani bitirmek. Dereceye girmek benim için yüksek bir hedef olur diye düşünüyorum.

Kadıköy Belediyesince, Düzenlediğiniz Spor Organizasyonları Nelerdir?

Hem sanat, hemde spor alanında yılda 3000 projeye imza atan bir belediyeyiz. 10 gün içinde bitecek olan kapalı yüzme havuzu projemiz var. Bunun dışında da kapalı spor salonu çalışmamızda bulunuyor. Ayrıca Kadıköylüleri sabah sporlarına teşvik etmeye yönelik çalışıyoruz. Hemen hemen her gün, yaklaşık 20 bin insanla parklarda ve sahil bandında yürüyüş yapmak için hep birlikte adımlar atıyoruz. Bu adımlarımızı hem spor hem de sağlıklı bir toplum için atmaktan dolayı mutluyuz. Hayatımızın her alanına sporu eklemeyi tercih eden bir belediyeyiz.

Sosyal Sorumluluk veya Okullar Yaptığınız Çalışmalarınız Var mı?

Yelken kulübü ile yaz ve kış spor okulları çalışmasını yapıyoruz. Bu çalışmayı, her yıl uygulayarak sürekli ve yaygın hale getirdik. Yaklaşık olarak her yıl 2000’in üzerinde genç katılıyor. Okullara ise malzeme desteği veriyoruz. Bu çalışmaları arttırmaya devam ediyoruz. Bu tarz projeleri, tek dönemlik bir çalışma olarak görmüyoruz. Her çalışmamızın, sürdürebilir proje olmasına özen gösteriyoruz.

Pazarlama ve Sosyal Mecra Yönetiminiz Oldukça Başarılı, Kaç Kişilik Ekibiniz Bulunuyor?

Çalışkan ve sürekli kendini yenileyen bir ekibimiz var. Pazarlama birimimiz oldukça geniş, her birimimizde olduğu gibi bu birimizin de uzmanları bulunuyor. Değişimin sürekli olduğu ve diğer birimlerde de görev alarak bu birimin işleyişine hakim olan arkadaşlarımızla çalışıyoruz.

Sosyal kanallarla ilgilenen arkadaşlar da, standart şekilde yerinde duran arkadaşlar değiller, bu bölümde de 5 kişilik ekibimiz bulunuyor.

Son Olarak Eklemek İstedikleriniz?

Yarışmaya katılan herkese bol şans dilerim.

Sevgiler,

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.