SPORTİF PAZARLAMA

Spor Endüstrisinde kadın olmanın bir yandan zorlukları bir yandan da güzel anlarını yaşayan biri oldum daima ve bu sektörde olduğum için inanılmaz mutluyum.

İşte bu endüstride birçok güzel projelere imza atmış ve öncesinde ve şuanda bulunduğu kurumları iyi noktalara taşımış bir Kadın iş insanını sizlerle tanıştırmak isterim. Selma İpek!

Selma Hanım, Marmara Üniversitesi Tekstil bölümünü bitirdikten sonra önce tasarım sonra Kalıp eğitimi alıp Spor Endüstrisinin Tekstil alanıyla sektöre giriş yaptı. Buradan sonrasını kendisinden kaleme alıyorum.

30 senelik iş tecrübemde global ve yerli bir çok markanın sourcing ve satın alma pozisyonlarında görevlerinde çalıştıktan sonra iki kızımla birlikte kendi markamızı kurduk küçük ama oldukça başarılı bir aile marka sahibi olmaktan da oldukça mutluyuz.

Acun Bey’in başka bir projesi için görüşürken KAPPA ile yollarımız kesişti. Beni çok heyecanlandırdı KAPPA hepimizin gençlik yıllarının markasıdır. Ayrıca SÜPERGA da şuanda bizim şirketimizin bir ay önce satışa çıkarttığı bebeği.

Kappa’nın Türkiye’deki hedefleri nelerdir ve bu hedeflere ulaşmak için şirket hangi stratejileri uyguluyor?

Kappa Türkiye, 15 Ocak 2022 itibari ile 1.5 yıllık süreçte 180 ayrı noktada Bayilik sistemi ve katlı büyük mağazalarda yer alıyor.

Kappa’nın Türkiye’deki müşteri kitlesi kimlerdir ve şirketin, onların beklentilerini karşılamak için yaptığı çalışmalar nelerdir?

Kappa Türkiye olarak,  yüksek kaliteyi, ulaşılabilir fiyatlarla tüketicilerle buluşturmak

Kappa’nın küresel olarak sürdürülebilirlik hedefleri nelerdir ve Türkiye’deki operasyonları bu hedefleri gerçekleştirmek için nasıl katkı sağlıyor?

Ekip olarak bizler, gelecek sezon koleksiyonlarımızda sürdürebilirlik adına araştırma ve geliştirmeler yapmaya devam ediyoruz. Global Kappa’nın bu konuda farklı çalışmaları da mevcut.

Kappa’nın Türkiye’de gerçekleştirdiği son yenilikler ve projeler hakkında bilgi alabilir miyiz?

Kappa özel kalıp çalışmaları ile konforu yüksek fitler ve nefes alan kombat ürünler tasarlayıp üretmekte tüm mecralar bu kumaş içerikleriyle belirlenmektedir.

Kappa’nın Türkiye’de istihdam ettiği çalışanlar hakkında bilgi verebilir misiniz ve şirketin çalışanlarına yönelik olarak yaptığı yatırımlar nelerdir?

Şirketimizin iki büyük firmanın (Yeşim Tekstil ve ACUN MEDYA) ortaklığından oluşmaktadır. Ofis içi çalışan sayımız 34 kişiden oluşmaktadır. Pazarlama, satış ve üretimde güçlü bir ekibe sahibiz Yurt dışı fuarlar ve Pazar araştırmaları konusunda çalışanlarımızı yönlendirip gerekli destekleri sağlamaktayız.

Kappa, spor giyim sektöründe önde gelen markalardan biri olarak nasıl konumlandırıyor?

Kappa spor markaları arasında kendini yüksek performanslı ürünler yaparak %50 ayakkabı, %50 tekstil koleksiyonları satışa sunarak tekstilde kadın spor ürünlerindeki payını diğer markalardan daha yüksek tutarak ( %40 KADIN %60) erkek koleksiyonları sunarak tüketicinin beklentisine cevap vermektedir.

Spor giyim sektöründeki son trendler hakkında ne düşünüyorsunuz ve Kappa, bu trendlere nasıl uyum sağlıyor?

Spor artık tüm Dünyanın vazgeçilmez bir parçası olduğu için spor ürünleri artık sadece Hafta sonları kullanılan ürün olmaktan çıkarak gündelik hayatımızın her saniyesinde bizlere eşlik ediyor. Kappa markası da spor ürünler kullanımı kolay, konforu yüksek ve fiziksel özelliklerimize uygun performe eden ürün ağları ile her geçen gün trendi ve kaliteyi en üstte taşımakta.

Kappa’nın Türkiye’deki spor pazarlama stratejileri hakkında bilgi verebilir misiniz?

Kappa olarak sadece büyük şehirlerde değil, tüketicinin her yerde rahatlıkla ulaşabileceği, dokunabileceği mağazacılık sistemine ulaşmayı hedefliyoruz. Bunun içinde Doğudan Batıya her noktada Frenchise’ler açıyoruz.

Kappa, Türkiye’de hangi spor kulüpleriyle iş birliği yapıyor ve bu iş birliklerinin şirket için sağladığı avantajlar nelerdir?

Önümüzdeki sezon için yaklaşık 4 profesyonel kulüple görüşmelerimiz devam ediyor.

Kappa, Türkiye’de spora olan ilgiyi artırmak için neler yapıyor?

Bu kapsamda, çeşitli spor salonları ve üyeleri ile işbirliklerimiz mevcut, etkinlikler düzenliyoruz. We5 spor salonları ile açık ve kapalı alanlarda etkinliklerimiz devam ediyor.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.