SPORTİF PAZARLAMA

Moskova’da doğup, çocukluğunu Almanya’da geçiren Daria Kaloğlu, Tatil için geldiği İstanbul’dan aşkı için bir daha ayrılamadı. Neden mi? Bu aşk dolu kısa sohbetimizi aşağıda okuyabilirsiniz.

Aşkınız nasıl başladı?

Ben ilk kez Türkiye’ye tatil için geldiğimde başladı diyebilirim. Kaldığım otelde, Sinan’ın da olduğu takım, kamp için bulunduğum oteli tercih etmişti, bu şekilde tanıştık. Burada bir çok kez bir araya gelerek sohbetler ettik, Ülkeme döndüğümde ise bu süreç bir süre daha devam etti. Sonrasında da hayır diyemeyeceğim bir evliklik teklifiyle evlendik.

Türkiye’ye yerleşmek zor oldu mu?

Türkiye benim üçüncü şehrim. Ben, Moskova da doğdum, Almanya’da çocukluğumu geçirdim. Aşkı da Türkiye de buldum ve çok uzun süredir buradayım. İlk dönemlerde yaşadığım zorluluğu Sinan’ın ve ailesinin desteğiyle kolay bir şekilde atlattım. Bir süre sonrasında da Türkçeyi öğrendim. Şuanda da Türkiyeyi çok seviyorum ve çok mutluyum.

Farklı Ülkelerde yaşamanın pozitif katkıları neler oldu?

Farklı kültürler ve etkileri, yaşamanıza yansıyabiliyor. Ayrıca yabancı yabancı dil katkısını da unutmamak lazım.

Kaç dil biliyorsunuz? 5 dil, Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça

Bir Futbolcu ile evli olmak zor mu?                          

Hem zor hem de güzel tarafları var.  Zor olan tarafı çocuklarla yalnız kalmak. Bu, ben ve çocuklar için zor ve üzücü olabiliyor. Güzel tarafı ise her ayrılık sonrasında ilk buluşma anı ve onun getirdiği heyecan

Futbolcuların beslenmesi ve yeme kapasiteleri farklı, bu durum seni zorladı mı?

Sinan yemek seçen biri hiç olamadı, bu da mutfakta bana kolaylık sağladı. Türk yemeklerinin dışında, farklı mutfaklarla da ilgileniyorum. Özellikle İtalyan yemekleri, arada bir masamızda farklı lezzetlerin olması onu mutlu edebiliyor.

Boş zamanlarda neler yapıyorsun?

Çok boş zamanım olmadığını söyleyebilirim. Kızlarımız ve onların okulları, zamanımın büyük çoğunluğunu alıyor. Ek dersleri de devreye girince zaman hiç kalmıyor. Bunlara ek olarak, Babasının sporcu olmasının da etkisiyle, iki kızım bale jimnastik alanında spor okuluna gidiyorlar.

Bana arta kalan zamanda sadece zumba ve plates yapabiliyorum.

Maç esnasında yaşanan kazalarda neler hissediyorsun?

İçim sızlıyor… Ama en zor zamanımız Sinan’ın, Hollanda da oynadığında ki zamanıydı. Büyük bir spor kazası yaşadı, çapraz bağlarını koparmıştı.  Birde bu sürecin üstüne, Annesini de kaybı… Bizim için oldukça zor bir süreçlerdi.

Tatil için nereyi tercih ediyorsunuz?

Sinan’la yılda bir kez baş başa tatile çıktığımızda, Yunanistan adaları, Santorini,  Mikanos gibi şehirlerde baş başa vakit geçirmeyi seviyoruz. yemekleri de harika. Arada birde 3 günlük Avrupa kaçamakları yapıyoruz.

Çocuklarla da olduğumuz zamanlarda ise aile otellerini tercih ediyoruz. Yoğunlukta Türkiye’de Antalyayı tercih ediyoruz.

Sevgiler.

 

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.