SPORTİF PAZARLAMA

1459755244_Disisleri_Bakanligi_Kordiplomatik_Satranc_Turnuvasi2

1459755091_Disisleri_Bakanligi_Kordiplomatik_Satranc_Turnuvasi5

1459754986_TSF_Baskani_Gulkiz_Tulay_Husamettin_Elalmis

DİPLOMATLARIN BARIŞ VE DOSTLUK HAMLESİ

“T. C. DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI KORDİPLOMATİK SATRANÇ TURNUVASI”NIN ŞAMPİYONU YAZILIM UZMANI

HÜSAMETTİN ELALMIŞ OLDU

Hafta sonu düzenlenen “2016 Dışişleri Bakanlığı – Kordiplomatik Satranç Turnuvası”na Türkiye’nin yanı sıra 11 ülkenin diplomatik temsilcileri ve aileleri katıldı. İki gün süren Turnuvanın şampiyonu Dışişleri Bakanlığı’nda Bilgisayar Programcısı ve Yazılım Uzmanı Hüsamettin Elalmış oldu.

T.C. Dışişleri Bakanlığı ve Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) işbirliği ile düzenlenen “2016 Dışişleri Bakanlığı Kordiplomatik Satranç Turnuvası”, 11 ülkeden 34 yarışmacının katılımıyla 2–3 Nisan 2016 tarihleri arasında Ankara Palas Devlet Konukevi’nde yapıldı.

Dışişleri Bakanlığı’nın ev sahipliğinde, ABD, Avusturya, Azerbaycan, Fransa, Filipinler, Kanada, Kırgızistan, Meksika, Moğolistan, Rusya ve KKTC’den diplomatlar ile ailelerinin yarıştığı turnuva, zorlu mücadelelere sahne oldu. Satranç heyecanında buluşan diplomatlar bir taraftan dereceye girmek için iki gün boyunca ter dökerken, diğer taraftan da keyifli vakit geçirdiler. Ülkeler, diller, kültürler farklı olsa da “satrancın ortak dili”nde buluşulan turnuvaya dostluk, birlik, beraberlik ve barış duyguları hakim oldu. Toplam 34 yarışmacının katılımıyla gerçekleşen turnuvanın şampiyonu Türkiye Dışişleri Bakanlığı’ndan Bilgisayar Programcısı ve Yazılım Uzmanı Hüsamettin Elalmış olurken, ikinciliği Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Kıdemli Yerleştirme Müdürü Azerbaycanlı Elmar Bagirov, üçüncülüğü ise Rusya Federasyonu Türkiye Büyükelçiliği Müsteşarı Aleksey Melnik aldı.

İki gün süren turnuvanın 3 Nisan Pazar günü gerçekleştirilen ödül törenine, Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Büyükelçi Levent Murat Burhan, Filipinler Büyükelçisi Maria Rowena Mendoza Sanchez, TSF Başkanı Gülkız Tulay, TSF Yönetim Kurulu Üyeleri Aşkın Keleş, Kasım Yekeler ile TSF Genel Sekreteri Sedat Fırat katıldı. Kazanan’ın Ülkem’de olması onur verici bir duygu..   

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.