SPORTİF PAZARLAMA

 

Ahmet Ağaoğlu İle Bize Her Yer Trabzon  

1993 yılında Sadri Şener başkanlığındaTrabzonspor Yönetiminde idarecilik yapan ve 2000-2002 yılları arasında Özkan Sümer döneminde Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Ahmet Ağaoğlu’nun adını nisan ayı itibari ile daha sık aşina olduk. Takımının ve taraftarının bağrına bastığı başkan Ahmet Ağaoğlu’nun bilinmeyen yönleri sizlerle.

İTÜ Denizcilik fakültesinden mezun olan Ahmet Ağaoğlu, sporun farklı dalı olan golf ile ilgilenen bir yönetici. Klasis Golf’da, golf sporuna adım atarak, hobisini profesyonelliğe taşıyan idealist bir yönetici.

Geçtiğimiz yıllarda yani 2004 yılında, Türkiye’nin golf turizmine, 2,5 milyar dolar gelir hedefiyle ‘4 Yılda 100 Golf Sahası’ kampanyasını başlatılmasını sağladı. Golf sporunu Anadolu’ya yaymak ve genç yetenekleri bu spora kazandırmak amacıyla dokuz ilde pilot okulları kurulmasını sağlayarak, öğrencilere ve golf eğitimine büyük katkı sağladı.bu projeyle, 2000 yılında 70 civarında olan lisanslı sporcu sayısını, 2009 yılında 5,500’e çıkarttı.

Trabzon’un sevilen başkanı Ahmet Ağaoğlu, taraftarı ve takımıyla bir bütün halinde, tıpkı Fikret Orman, Ali Koç gibi.

Oldukça mütevazi olan Ahmet Bey’in, pazarlama yönünün güçlü olduğunu, Golf federasyonunda liderliğini yaptığı organizasyondan da şahit olduk.

Ali Koç, Fikret Orman, Ahmet Ağaoğlu gibi sporda pozitif bakış açısına sahip olmaları, lig’ede pozitif etkisini getirirdi.

Galatasaray maçında giydikleri ve çok beğendiğim formalarından tutunda, ikinci takımı olan 1461 Trabzon’a verdikleri önem, ekonomik sıkıntılarına rağmen başkanının değişimiyle freş bir hava getirdi.

Golfn sporunda olduğu gibi Türkiye ligine veya takımına büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum.

 

Bu ligin başkanlarını çok seviyorum, çok.

 

Sevgilerimle.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.