SPORTİF PAZARLAMA

1962 İstanbul’da doğan ve 1975 yılı itibari ile siyasetle iç içe olan Mehmet Bey, 1994-2009 yılları arasında Esenler Belediyesinde Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiş, 2012 yılından itibaren ise Bağcılar Belediyesi, Başkan Danışmanı olarak görevine devam ediyor. Aynı zamanda da, Türkiye Bedensel Engeliler Spor Federasyonun, Yönetim Kurulu Üyesi. Siyaset, Kamu ve Sporla iç içe olan Mehmet Bey ile sohbetimiz sizlerle.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun, Yönetim Kurulu Üyesisiniz, Bu Süreciniz Nasıl Başladı?

2012-13 sezonunda, T.S. Basketbolu Bölgesel Liginde, play off’a kalınca Diyarbakır’a maçını izlemeye gitmiştim, bu maç esnasında da Federasyondan teklif almış ve fiilen Federasyonda görevime başlamış oldum. 2015 yılında seçimli mali kurulunda, yönetime resmi olarak seçildim ve Atletizm’den sorumlu Asbaşkan olarak görevime devam ettim. 2016 yılındaki kongrede tekrar seçilmiş olup, görevime hala devam ediyorum.

Federasyondaki Spor Pazarlama Çalışmalarınız Nelerdir?

Spor Pazarlama çalışmalarımız var ama yetersiz. İnşallah istediğimiz seviyelere getiriyor olacağız.

Federasyonlara, Spor Genel Müdürlüğü ve Bakanlık tarafından Ne Gibi Destekler Veriliyor?

Spor Genel Müdürlüğü, Federasyonumuza 10 milyon TL bütçe desteği veriyor.

Spor Genel Müdürlüğünden 105 adet tekerlekli sandalye desteği almıştık,  Atletizm branşımızda kullanılmak üzere bu sayıya, Gençlik ve Spor Bakanlığının desteğiyle 5 adet daha tekerlekli sandalye ekledik. (5 Sandalyenin toplam maliyeti, 145 bin TL)

Yani, Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Spor Genel Müdürlüğümüz her zaman yanımızda, inşallah bu destekleri daha da artarak devam edecek.

Maçlarınıza Seyirci İlgisi Nasıl? Arttırmak için Neler Yapılabilir?

Türkiye Bedensel Engelli Süper Basketbol liginde oynamamıza rağmen yeterli seyirci desteğini bulamıyoruz. Genel olarak Futbola ilginin çok olması diğer branşlara ilgiliyi azaltığını düşünüyorum. Bu ilgiyi çoğaltmak için çalışmalarda bulunacağız.

Bağcılar Belediyesindeki Görevinizden Bahsedebilir misiniz?

Bağcılar Belediyesi Spordan sorumlu Başkan Danışmanı olarak görev yapıyorum. Spor ile ilgili tüm sorumluluklar bana verildi. Tüm spor dallarına yetişmeye çalışıyorum.

Bağcılar Belediyesinde Kaç Spor Branşı Bulunuyor, Bu Branşlar Kaç kişilik Ekip Yönetiyor? 

Dokuz Branşımız bulunuyor bunlar; Tekvando, Okçuluk, Wushu Kun Fu, Dart, İzcilik, Karate, Satranç, Bedensel Engelli Basketbol, Bedensel Engelli Atletizm branşlarında hocalarımızla birlikte yaklaşık 15 kişilik ekibiz.

Sizde, İz Bırakan Spor Etkinliği Hangisi oldu?

2012 yılı itibari ile bir çok anılarım oldu. En önemlisini 2016 Paralimpik şampiyonasının bayrak yarışında yaşadım. En tecrübeli sporcumuz hata yaptı ve elendik. Eğer hatamız olmasaydı, Olimpiyatta 3. olacaktık. İlk defa olimpiyatta katılmamıza rağmen, böyle bir başarıyı kaçırmamız, beni gerçekten çok üzdü. Sporda zaman zaman bu tarz talihsizlikler olabiliyor. bunu düşünerek teselli oldum.

Favori Oyuncunuz Kim?

Elbetteki beğendiğim bir çok oyuncu var. İsim vermem doğru olmayabilir ama Sporcunun en çok ahlaklı olanını seviyorum diyebiliriz.

Sevgilerimle.

 

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.